Przyrodnicza wycieczka fotograficzna – wiosna w celestynowskich lasach

Wiosna w celestynowskich lasach. Plener fotograficzny.

W pierwszy dzień wiosny wybrałem się na przyrodniczą wycieczkę połączoną z warsztatami fotograficznymi. Pracownicy Nadleśnictwa Celestynów zorganizowali to wydarzenie na swoim terenie. Porad fotograficznych udzielała Pani Taida Tarabuła – specjalistka od fotografii przyrody i krajobrazu. Przyrodnicza wycieczka fotograficzna odbyła się 1 kwietnia 2017 r.

Wczesnym rankiem spotkaliśmy się w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie gdzie na sali, przy kawie i ciastkach Pani Taida rozpoczęła warsztaty od wykładu na temat fotografii.

Po solidnej dawce wiedzy teoretycznej, nadszedł czas na praktykę. Wyruszyliśmy w teren, gdzie każdy mógł, pod okiem naszej instruktorki wykorzystać zdobytą wiedzę w uwiecznianiu pierwszych oznak wiosny na fotografiach.

Poza wiedzą fotograficzną, mogliśmy dowiedzieć się wielu innych ciekawostek przyrodniczych, o których z pasją opowiadali celestynowscy leśnicy.

Na zakończenie dnia ponownie spotkaliśmy się wszyscy na sali wykładowej w Centrum Edukacji Leśnej, gdzie zostały omówione najciekawsze prace wszystkich uczestników pleneru. Dodatkowo leśnicy zorganizowali nagrody w postaci czterech, pięknych albumów fotografii przyrody. Nagrody otrzymało trzech wyróżnionych uczestników wskazanych przez Panią Taidę oraz czwarty uczestnik wybrany przez publiczność. Mi udało się być wśród tych szczęśliwców wybranych przez naszą instruktorkę 🙂

Zapraszam do obejrzenia kilku moich fotografii z tego wydarzenia.

Oznaczone , , , ,